Co-Chairs:
Axel Hochkirch, Trier, Germany
Mark Bushell, Bristol, UK

Red List Authority Coordinator:
Baudewijn Odé, Leiden, NL

Group Members:
Dorjsuren Altanchimeg, Ulan Bator, Mongolia
Isabelle Badenhausser, Villiers en Bois, France
Edward Baker, London, UK
Roberto Battiston, Oliero di Valstagna, Italy
Corinna Bazelet, Stellenbosch, South Africa
Dhaneesh Bhaskar, Kerala, India
Marcio Bolfarini, Sao Carlos, Brazil
Yoan Braud, Theze, France
Holger Braun, La Plata, Argentina
Paul Brock, London, UK
Filippo Maria Buzzetti, Arzignano, Italy
Ioana C. Chintauan-Marquier, France
Dragan Chobanov, Sofia, Bulgaria
Maria Marta Cigliano, La Plata, Argentina
Battal Ciplak, Antalya, Turkey
Pedro Javier Cordero Tapia, Ciudad Real, Spain
Bernard Defaut, Bédeilhac-et-Aynat, France
Hendrik Devriese, Brussels, Belgium
Charles Dewhurst, UK
Thomas Fartmann, Münster, Germany
Rob Felix, Nijmegen, Netherlands
Paolo Fontana, San Michele all'Adige, Italy
Antoine Foucart, Montpellier, France
Tim Gardiner, Suffolk, UK
Cathy Gibault, Thoiry, France
Stanislav Gomboc, Ljubljana, Slovenia
María José González-Sema, Ciudad Real, Spain
Andrej Gorochov, St. Petersburg, Russia
Paul Grant, Canada
Sam Heads, Champaign, USA
Claudia Hemp, Bayreuth, Germany
Klaus-Gerhard Heller, Magdeburg, Germany
Jovonn Hill, Starkville, USA
Jaroslav Holuša, Praha, Czech Republic
Sylvain Hugel, Strasbourg, France
Inge Illich, Salzburg, Austria
Ionut Stefan Iorgu, Bucharest, Romania
Slobodan Ivkovic, Belgrad, Serbia
Sami Karjalainen, Helsinki, Finland
Vassiliki Kati, Patras, Greece
Tawoo Kim, South Korea
Roy Kleukers, Leiden, Netherlands
Petr Kocarek, Ostrava, Czech Republic
Anton Kristin, Zvolen, Slovakia
Michèle Lemonnier-Darcemont, Cannes, France
Paulo Lemos, Portugal
Anna Liana, Waszawa, Poland
Heriberto Lopez, La Laguna, Spain
Khalid Mahmood, Rawalakot Campus, Pakistan
Ricardo Marino-Perez, College Station, TX, USA
Judith Marshall, London, UK
Dardo A. Marti, Misiones province, Argentina
Bruno Massa, Palermo, Italy
Pat Matyot, Mahé, Seychelles
Tara Murray, Christchurch, New Zealand
Piotr Naskrecki, Boston, MA, USA
Daniel Otte, Philadelphia, USA
Kelly Papapavlou, Athens, Greece
Paul Pearce-Kelly, London, UK
Martina Eugenia Pocco, La Plata, Argentina
Juan José Presa, Murcia, Spain
Taras Pushkar, Kyiv, Ukraine
Gellért Puskás, Budapest, Hungary
Fran Rebrina, Zagreb, Croatia
David Rentz, Kuranda, Australia
Howon Rhee, Palmerston North, New Zealand
Klaus Riede, Bonn, Germany
Christian Rösti, Bern, Switzerland
Florin Rutschmann, Zürich, Switzerland
Kai Schütte, Hamburg, Germany
Michael Sergeev, Novosibirsk, Russia
Deniz Sirin, Tekirdag, Turkey
Josip Skejo, Zagreb, Croatia
Ian A. Stringer, Wellington, New Zealand
Gergelyi Szovenyi, Budapest, Hungary
Laurent Tatin, Saint-Martin de Crau, France
Elli Tzirkalli, Nicosia, Cyprus
Karim Vahed, Derby, UK
Paul Veenvliet, Ljubljana, Slovenia
Georg Waeber, Rednitzhembach, Germany
Corinne Watts, Hamilton, New Zealand
David Weissman, Los Gatos, USA
Jan Wieringa, Wageningen, Netherlands
Luc Willemse, Leiden, Netherlands
Thomas Zuna-Kratky, Vienna, Austria